فست گل

تلفن : 0912000000

4 روش تمیز کردن برگ گل های آپارتمانی

آیا با نحوه تمیز کردن برگ گل های آپارتمانی آشنایی دارید؟‏
اگر پاسخ شما منفی است برای دوام و ماندگاری بیشتر گیاهان آپارتمانی توصیه می کنیم این مقاله را تا انتها بخوانید.
گل ها و گیاهان آپارتمانی به دلایل بسیار زیادی در بین افراد محبوب هستند . آنها جلوه ای از طبیعت و سرسبزی را به خانه ها می بخشند ، اما درست مانند هر دکوراسیون یا مبلمان در خانه گیاهان آپارتمانی نیز به تمیز کاری های گاه و بی گاه نیاز دارند .
بنابراین نیاز است همراه با آبیاری منظم و مقدار مناسب نور ، هر چند وقت یکبار از روی برگ های آنها غبارروبی شود.
نحوه تمیز کردن یک گیاه در نهایت به چند عامل از جمله نوع گیاه ، میزان برگ های آن و میزان کثیف بودن آن ها بستگی دارد.

چرا تمیز کردن برگ گل های آپارتمانی مهم است؟

زیرا تقریباً همانند تمام چیزهای دیگر در خانه گیاهان نیز اگر به طور مرتب تمیز نشوند به مرور زمان گرد و غبار آلودگی و بقایای مواد دیگر را جمع می کنند .
وجود یک لایه گرد و غبار روی برگ گل های آپارتمانی می ‌تواند باعث کاهش جذب تابش نور خورشید شود که این امر باعث اختلال در توانایی تغذیه آنها از طریق فتوسنتز می شود.

 تمیز کردن برگ گل های آپارتمانی
تمیز کردن برگ گل های آپارتمانی

هر چند وقت یکبار لازم است گیاهان خود را تمیز کنید؟

هیچ قانون سخت و سریعی در مورد تعداد تمیز کردن گیاهان وجود ندارد اما ، یک قانون کلی خوب این است که برگ های گیاهان خود را با هر بار آبیاری بررسی کنید و اگر گرد و غبار یا چیز دیگری بر روی آنها مشاهده کردید آنها را تمیز کنید .
برخی عوامل ممکن است باعث جمع شدن گرد و غبار بیشتر بر روی برگ گل ها شوند ، به عنوان مثال اگر پنجره های خانه باز باشند ممکن است لازم باشد آپارتمانی خود را بیشتر از افراد دیگر تمیز کنید.

روش های تمیز کردن برگ گل های آپارتمانی

روش های زیادی برای تمیز کردن برگ گیاهان وجود دارد ، اگر برگ های گیاهان شما کرکی بوده و یا گل های ظریفی دارند استفاده از یک ابزار نرم گرد گیری مفید است اما ، اگر گیاهان شما دارای برگ های صاف و پهنی می باشند با استفاده از اسفنج و آب صابون می توانید این کار را انجام دهید.
به طور کلی می توانید از روش های زیر برای تمیز کردن برگ گلهای آپارتمانی خود استفاده کنید.

۱. تمیز کردن برگ گل های آپارتمانی با قرار دادن آنها زیر آب

گیاهان کوچک تر ممکن است درون سینک ظرفشویی جا شده و بتوانید آن‌ها را آنجا شستشو دهید اما اگر گلدان های بزرگی دارید آنها را داخل حمام برده و با استفاده از دوش حمام آنها را تمیز کنید .
در صورتی که سرشوی حمام شما به گونه‌ای باشد که بتوانید فشار آب را تنظیم کنید بهترین نتیجه را می گیرید ، زیرا نیروی زیاد آب باعث آسیب دیدن برگ ها یا از بین رفتن آنها می شود.
برای شستشو و تمیز کردن برگ گل های آپارتمانی آنها را زیر دوش قرار دهید و با آب ولرم به صورت ملایم برگ های آنها را تمیز کنید تا گرد و غبار و مواد دیگر از روی آنها پاک شود.
توجه داشته باشید که برگ گل های خود را قبل از انتقال به جای خود ، درون حمام توسط دستمال کاغذی یا پارچه های میکروفیبر کاملاً خشک کنید.

۲. پاکسازی گیاهان با استفاده از اسفنج و آب صابون

این روش در مورد گیاهانی که دارای تعداد زیادی برگ های ریز می باشند مانند گیاه زامیفولیا (ZZ) یا سرخس چندان موثر نیست .
برای گیاهانی با برگ های بزرگ و مقاوم مانند گیاه مار مونسترا یا انجیر و برگ کمانچه می توانید برای از بین بردن گرد و غبار و سایر آلودگی ها از اسفنج و آب صابون استفاده کنید.
فقط کافی است از یک اسفنج غیر ساینده به طوری که بر روی برگ ها خراشی ایجاد نکند و یا حتی یک پارچه نرم میکروفیبر استفاده کنید .
برای درست کردن محلول آب صابون لازم است به ازای هر یک چهارم لیوان آب خالص به اندازه ۱ قاشق چای خوری صابون اضافه کنید ، سپس اسفنج خود را به آب آغشته کنید تا مرطوب شود و توسط آن برگ های گل خود را با احتیاط تمیز کنید.
لازم است اسفنج را به صورت دوره‌ای شستشو دهید تا از پخش شدن خاک روی برگ ها جلوگیری شود.

۳. استفاده از پارچه میکرو فیبر برای گردگیری و تمیز کردن برگ گیاهان آپارتمانی

اگر گیاهان آپارتمانی شما به اندازه های بزرگ هستند که حتی نمی توانید آنها را به راحتی به داخل حمام ببرید ،می توانید توسط یک پارچه میکرو فیبر خشک برای گردگیری از آنها استفاده کنید.
انجام این کار بسیار ساده است فقط کافیست برگ‌ها را به آرامی با این پارچه نرم پاک کنید .
توجه داشته باشید که هر زمان که دیگر مناطق خانه خود را تمیز می کنید لازم است این گیاهان را نیز گردگیری کنید.

۴. پاکسازی گیاهان توسط قلمو نقاشی

برای پاکسازی برخی از گیاهان مانند بنفشه آفریقایی یا گیاهان با برگ های کوچک تر مانند سرخس ها و گل ها استفاده از قلمو نقاشی برای حفظ بافت آنها مناسب است .
هرچقدر گیاه کوچک تر و ظریف تر باشد قلموی مورد استفاده باید کوچک تر و نرم تر باشد ، به عنوان مثال برای پاک کردن گل هایی که برگ آنها به راحتی می ریزند از قلموی سفت و سخت استفاده نکنید و در عوض از یک برس مخصوص بچه ها برای پاک کردن آنها استفاده کنید .
بسته به بافت گیاه می توانید برس را در مقداری آب ولرم مرطوب کرده و همانند رنگ کردن بر روی برگ ها بکشید تا گرد و غبار بر روی آنها از بین برود ، اما برای یک گیاه با برگ کرکی برس را مرطوب نکنید.
منبع : گل فروشی آنلاین فست گل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *