فست گل

تلفن : 0912000000

مناسب ترین گیاهان برای اتاق خواب کدام است؟

قرار گرفتن گیاهان در اتاق خواب علاوه بر آنکه می‌تواند به خواب بهتر کمک کند کیفیت هوا را بهبود بخشیده و باعث ایجاد آرامش و آسودگی خاطر می شوند.
زیرا گیاهان نه تنها زیبا هستند بلکه آرامش را در اطراف خود ایجاد نموده و توانایی آرام کردن ذهن را نیز دارند.
در این مقاله به معرفی بهترین گیاهان برای اتاق خواب پرداخته شده است . شما می توانید اتاق خواب خود را با سبز نگه داشتن توسط گیاهان به یک محیط رویایی که سرشار از احساسات مثبت است ، تبدیل کنید.

مناسب ترین گیاهان برای اتاق خواب

۱. گل شمعدانی

در صورتی که دیوارها و دکور اتاق خواب شما به رنگ سفید است استفاده از یک گلدان حاوی گل های شمعدانی با رنگ بنفش بهترین گزینه برای افزودن به اتاق خواب است . رایحه این گل ها مخلوطی از بوی شکلات ، لیمو ، جوز هندی و زنجبیل است.
این گیاهان توانایی دفع پشه ها از اتاق خواب را نیز دارا می باشند و می توانند اتاق خواب شما را با بوی مطبوع و خوشایندی پر کنند.

گل شمعدانی از مناسب ترین گیاهان برای اتاق خواب است
گل شمعدانی از مناسب ترین گیاهان برای اتاق خواب است

۲‌. گیاه نخل داخل سالن

گیاه نخل داخل سالن در سایه نسبی تا کامل رشد می کند ، به همین دلیل شاهد رونق این گیاهان در ادارات، مراکز خرید و سایر فضاهای داخلی بدون نور طبیعی و کم نور هستیم . در حقیقت نور زیاد باعث خرابی برگ های این گیاهان می شود ، بنابراین در صورتی که از این گیاهان در داخل اتاق خواب نگهداری می کنید آنها را از پنجره ها دور نگه دارید‌ .
بهتر است مکانی نزدیک به حمام بخار که باعث افزایش رطوبت می شود را برای نگه داری این گیاه انتخاب کنید ، زیرا باعث جلوگیری از ایجاد آفاتی مانند کنه های عنکبوتی می شوند که در شرایط خشک تکثیر می شوند.
آبیاری این گیاهان نیز باید در صورتی انجام شود که خاک آنها در اثر لمس کاملاً خشک باشد.

گیاه نخل داخل سالن
گیاه نخل داخل سالن

۳. پیچک انگلیسی

پیچک انگلیسی یا پاپیتال که به صورت مارپیچی است به عنوان یک گیاه فضای باز می تواند با فرستادن ساقه های چسبنده رو سازه ها و بالای تنه درختان رفتار تهاجمی داشته باشد .
اما قرار دادن این گیاه در اتاق خواب می تواند فضای زیبا و هنری ایجاد کند . به عنوان مثال می‌ توانید آنها را در سبدهای آویزان یا روی یک میز قرار دهید .این گل ها در هر نوع شرایط نوری رشد دارند اما آبیاری آنها باید کم باشد تا عملکرد مناسبی داشته باشند.

گیاهان برای اتاق خواب : پیچک انگلیسی
گیاهان برای اتاق خواب : پیچک انگلیسی

۴. گیاه مار یا سانسوریا

سانسوریا که با نام گیاه مار نیز شناخته می‌شود یکی از بهترین گیاهان اتاق خواب است که باعث تصفیه هوا می شود.
برگ های چرمی و بند دار سانسوریا برای زنده ماندن در شرایط سخت در آفریقای غربی جایی که خاک فقیر است و باران نامنظم است ، سازگار شده اند.
نیازی به مقابله با برگ های نامرتب یا هرس کردن پیچیده این گیاه ندارید و فقط کافیست هر دو هفته یکبار آن را آبیاری کنید و مطمئن شوید که آن را در گلدانی که دارای سوراخ های زهکشی است می کارید ، زیرا این گیاه در آب راکد پوسیده می شود.

گیاه مار از بهترین گیاهان برای اتاق خواب است
گیاه مار از بهترین گیاهان برای اتاق خواب است

۵. انجیر برگ کمانچه

گیاه انجیر برگ کمانچه یکی از بهترین گیاهان برای اتاق خواب است که مجلات و برنامه های تلویزیونی مکرراً از آن صحبت می‌شود.
با توجه به آن که برگ های بزرگ این گیاه نقطه کانونی آن بوده و برای سرسبز نگه داشتن آن در محیط اتاق خواب باید نور کافی تامین باشد ، بنابراین لازم است آن را در کنار پنجره قرار دهید که نور غیرمستقیم از پنجره های رو به شرق به آن بتابد.
برای آنکه رطوبت در مجاورت این گیاه افزایش یابد بهتر است آن را بر روی صفحه از سنگریزه های پر از آب قرار دهید.
به طور کلی گیاه انجیر برگ کمانچه همه چیز که شامل نور ، آب و دما می باشد را در حد متوسط دوست دارد و با کم و زیاد شدن این عناصر ممکن است گیاه از بین برود .

انجیر برگ کمانچه
انجیر برگ کمانچه

۶. گیاه آلوئه ورا

برگ های گوشتی گیاهان آلوئه ورا به یک نقطه روشن در اتاق خواب احتیاج دارند اما در صورتی که چند هفته آب دادن به این گیاهان را فراموش کنید مشکلی ایجاد نخواهد شد. برگ های آلوورا دارای ژله ای هستند که برای پوست و آفتاب سوختگی بهترین درمان می باشند .
استفاده از گیاه آلوئه ورا برای اتاق خواب یک گزینه ایده آل است.

گیاه آلوئه ورا از گیاهان مناب برای اتاق خواب است
گیاه آلوئه ورا از گیاهان مناب برای اتاق خواب است

۷. گیاه ارکیده شاپرکی

این گیاه که با نام گل ارکیده فالانوپسیس نیز شناخته می شود ،  به دلیل شکوفا شدن و ایجاد نشاط در محیط یکی از گیاهان مناسب برای اتاق خواب می باشد .
این گیاه به خاطر دارا بودن گلبرگ هایی که شبیه بال های پروانه است ، ارکیده شاپرکی نامیده می شود و با توجه به این که از مناطق گرمسیری سرچشمه می گیرند رطوبت بالا را ترجیح می ‌دهند.
بنابراین بهترین مکان برای نگهداری این گیاهان قرار دادن در پشت یک پنجره رو به شرق یا غرب است .
گیاهان ارکیده شاپرکی یک بار در سال شکوفا می شوند اما می‌ توانند هفته ها یا ماه ها شکوفا بمانند .
این گیاهان شرایط نور متوسط یا کم را ترجیح داده و به آبیاری کمی نیز نیاز دارند ، به طوری که قبل از آبیاری خاک باید کاملا خشک شود.

گیاه ارکیده شاپرکی از گل های مناسب برای اتاق خواب
گیاه ارکیده شاپرکی از گل های مناسب برای اتاق خواب

۸. گیاه دراسنا

مراقبت از این گیاه آسان است . برگ های بلند و باریک این گیاه از ییک ساقه مرکزی به صورت منحنی رشد می کنند و دارای رنگ هایی از جمله صورتی ، قرمز ، زرد و کرم هستند که حتی در شرایط کم نور نیز رنگ خود را حفظ می کنند.
یکی از انواع گیاه دراکنا شباهت زیادی به ذرت داشته و گیاه ذرت نامیده می شود.

گیاه دراسنا
گیاه دراسنا

دراسناها در نور شدید و غیر مستقیم بهترین رشد را دارند. این گیاهان برای حیوانات خانگی و کودکان مضر بوده و در صورت جوید شدن سمی هستند.
بهترین زمان برای آبیاری این گیاهان هنگامی لست که خاک آن در اثر لمس کاملاً خشک به نظر برسد.
منبع : گل فروشی آنلاین فست گل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *