مجله گل و گیاه

چطور دسته گل تسلیت مناسب و متفاوتی بخریم؟

چطور دسته گل تسلیت مناسب و متفاوتی بخریم؟

اگر یکی از نزدیکان یا آشنایان شما به تازگی درگذشته است و شما برای که به نوعی به خانواده متوفی اطلاع دهید که چقدر برای شما اهمیت دارند ، می توانید با خرید و ارسال تاج گل یا دسته گل تسلیت این کار را انجام دهید.
زیرا گل ها نه تنها باعث دلداری به خانواده داغ دیده می‌شوند بلکه به معنای ابراز همدردی نیز می باشند و می توانند به روند عزاداری و بزرگداشت کمک کنند.
گل هایی برای مراسم تدفین و برای عرض تسلیت انتخاب می‌شوند معمولاً گل های رسمی هستند که یا مستقیماً به خانه متوفی فرستاده می شوند و یا در مراسم تشییع جنازه در کنار قبر به نمایش در می آیند. این گل ها به منظور احترام به شخصی که تازه درگذشته ، می باشند.

راهنمای خرید دسته گل تسلیت

اولین نکته ای که هنگام خرید دسته گل تسلیت باید در نظر بگیرید انتخاب نوع گل هایی است که مناسب برای این گونه مراسمات می باشد.
اگر بدانید که کدام گل ها برای عرض تسلیت و ابراز همدردی مناسب هستند بدون اینکه زمان زیادی را صرف کنید می توانید تاج گل یا دسته گل مناسب را سفارش داده یا خریداری نمایید.
انتخاب ترکیبی از گل ها که بر آرامش فضا افزوده و باعث آرامش داغدیدگان نیز شود و همچنین نسبت و نزدیکی که با متوفی یا خانواده‌اش دارید بسیار اهمیت دارد .
گل ها به دلیل تأثیر مثبتی که بر خلق و خوی افراد دارند و نشان دهنده تولد دوباره می‌باشند مناسب مراسم ترحیم هستند.

چطور دسته گل تسلیت مناسب و متفاوتی بخریم؟

چطور دسته گل تسلیت مناسب و متفاوتی بخریم؟

معرفی مناسب ترین گل ها برای تسلیت

گل هایی برای مراسم ترحیم و عزاداری معمولاً بیشتر استفاده می‌شوند که ماندگاری طولانی تری دارند . برخی از این گل ها شامل موارد زیر می باشند:

– گل گلایل

یکی از مناسب ترین گل ها برای عرض تسلیت و ابراز همدردی در مراسم ترحیم گل گلایل است که از چندین دهه قبل به عنوان نمادی برای عرض تسلیت در تاج گل یا سبد گل در نظر گرفته می شود.
پر گل بودن گل های گلایل ، آنها را مناسب برای قرار دادن در تاج‌های گل می‌ کند‌‌.
از آنجایی که رنگ سفید این گل، نماد آمرزش و پاکی می باشد از رنگ سفید گل گلایل برای عرض تسلیت بیشتر استفاده می شود.
رنگ سفید این گل هنگامی ‌که در زمینه ی تاج یا دسته گل تسلیت قرار می ‌گیرد ، می ‌تواند در ترکیب با بقیه رنگ های گل ها زیبایی خاصی ایجاد کند.
دلیل دیگر استفاده از گل گلایل در تاج یا دسته گل های تسلیت ، ارزان بودن این گل می باشد.

– گل داوودی

یکی دیگر از گل های مورد استفاده در تاج و دسته گل تسلیت ، گل داوودی می باشد که دارای رنگ های متنوعی بوده و قرار گرفتن آن در کنار گل گلایل زیبایی خاصی را به دسته گل می بخشد.

– گل زنبق

یکی از گل های مناسب برای مجلس ترحیم و یادبود است که نماد معصومیت و پاکی روح می باشد. از رنگ سفید گل زنبق در مراسمات ترحیم و یادبود بیشتر استفاده می شود.

– گل رز

گل رز علاوه بر رنگ های متنوعی که دارد از معنای مختلفی نیز برخوردار است . گل رز قرمز علاوه بر این که نماد عشق و دوست داشتن است در دسته گل های ترحیم به عنوان نمادی برای بروز غم در نظر گرفته می شود.
رز سفید نیز به عنوان نماد معصومیت و بی گناهی بوده ، به همین دلیل می توان از آن در دسته گل های ترحیم استفاده نمود . گل رز سفید آرام بخش بوده و می‌تواند موجب تسلی بازماندگان شود .
در صورتی که قصد دارید با خرید گل رز آرامش را به فضا منتقل کرده و موجب تسلی بازماندگان شوید انتخاب گل رز صورتی خیلی ملایم مناسب است.

– گل لیلیوم

گل لیلیوم که با نام سوسن نیز شناخته می شود از جمله گل هایی است که قرار گرفتن آن در دسته گل تسلیت طرفداران زیادی دارد .
این گل در انواع رنگ ها موجود بوده و معمولاً آن را نمادی برای روح متوفیان در نظر می‌گیرند.
توسط گل لیلیوم می‌توان ابراز غم و همدردی خود را به خوبی با خانواده متوفی نشان داد.

– گل میخک

یکی از گل های رنگارنگ و مفهومی در مقایسه با سایر گل ها که از قیمت مناسب تری برخوردار است ، گل ‌میخک می باشد.
گل میخک به دلیل دوام و طول عمر بالایی که دارد مناسب برای قرار گرفتن در دسته گل های ترحیم می باشد.

– گل آنتوریوم

گل آنتوریوم یکی از گل های پرطرفدار و مناسب برای قرار گرفتن در تاج گل تسلیت یا دسته گل های تسلیت می باشد .
این گل به دلیل بودن رنگ های تند با قرار گرفتن در میان گل های موجود در دسته گل تسلیت هارمونی خاصی به دسته ‌گل بخشیده و به دلیل ماندگاری طولانی مدت مناسب برای این گونه دسته گل ها است.
درست است که گل آنتوریوم در مقایسه با سایر گل ها از قیمت بیشتری برخوردار است اما بدلیل آنکه از این گل ها به تعداد کم در دسته گل های تسلیت استفاده می شود ، بنابراین هزینه ی دسته گل خیلی بالا نمی رود.

– گل مگنولیا

این گل نماد عزت و احترام بوده و رنگ سفید آن مناسب برای حضور در دسته گل یا تاج گل های مراسم ترحیم می باشد.

سخن پایانی
با توجه به موارد ارائه شده در این مقاله می ‌توان نتیجه گرفت استفاده از تاج گل یا دسته گل برای تسلیت می ‌تواند یک نوع ابراز همدردی مناسب با بازماندگان باشد .
علاوه بر این توسط گل ها می توان آرامش را به فضا منتقل نموده و روحیه داغ دیدگان را عوض نمود.
اما برای سفارش یا خرید دسته گل تسلیت باید معنی و نماد گل های متفاوت را دانسته و مناسب ترین نوع گل ها را برای قرار گرفتن در دسته گل انتخاب نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.