فست گل

تلفن : 0912000000

راهنمای پرورش و نگهداری گل مارگریت

گل مارگریت یک گیاه چند ساله کوچک و بوته مانند است که از خانواده Asteraceae بوده و بومی جزایر قناری می باشد و دارای پایه های چوبی است . این گیاهان به دلیل جاذبه گرده افشانی که برای پروانه ها دارند ، پروانه های زیادی را جذب نموده و زیبایی خاصی را به محیط می بخشند.
بسته به نوع ، این گل ها در رنگ های مختلف از سفید و زرد گرفته تا صورتی و بنفش موجود هستند و از نظر ظاهری شبیه گل های دیزی یا مروارید می باشند.
با توجه به این که گونه های مختلف این گل توسط پیوند زنی حاصل می شوند بنابراین ممکن است از چندین نقطه در سراسر جهان وارد شوند . عنوان مثال گل مارگریت آبی در آفریقای جنوبی و گل مارگریت سفید در آلمان می روید .

گل مارگریت
گل مارگریت

نحوه پرورش و رشد گل مارگریت

گل مارگریت یکی از گل هایی است که توانایی پرورش و رشد در فضای باز و داخلی را دارد اما اگر قرار است در فضای باز کاشته شود باید آن را در فصل بهار و زمانی که دمای هوا بیشتر از ۱۰ درجه است بکارید.
برای این کار باید ناحیه‌ای که آفتابگیر می‌باشد را انتخاب نموده و در حالی که گودالی با عمق ۲۵ تا ۳۰ سانتیمتر ایجاد می‌کنید خاک را با مواد عالی غنی کنید.
خاک مناسب برای پرورش گل مارگریت در فضای باز باید سبک بوده و زه کشی شده باشد.
اما برای کاشت آن در فضای بسته باید آن را در اواخر فصل زمستان بکارید و آن را در بستری که پر شده از خاک سبک و تقویت شده است ، قرار دهید.
این گل برای آنکه رشد مناسبی داشته باشد نیاز به قرار گرفتن در دمای سرد دارد.
شکوفه های گل مارگریت در فصل پاییز و بهار بسته به هوای منطقه به صورت کامل رشد می کنند و هنگامی که دمای هوا به زیر صفر درجه می رسد گیاه تا بهار بعدی شکوفه و گل نمی دهد.
این گل های زیبا و کوچک ۶۰ تا ۹۰ سانتی متر ارتفاع دارند ، بنابراین هنگام انتخاب مکان مناسب برای کاشت آنها باید این نکته را در نظر بگیرید.
این نوع گل ها با زهکشی خوب خاک و آبیاری مناسب ، آفتاب کامل را ترجیح می‌دهند و همچنین در زیر نور خورشید خوب عمل می کنند. بنابراین لازم است در مکانی کاشته شوند که روزانه حداقل ۶ ساعت نور مستقیم خورشید به آنها بتابد .
اما آنها را باید در اواسط فصل تابستان از تابش مستقیم خورشید دور نگه دارید ، زیرا ممکن است باعث پژمردگی گل شود.
یکی دیگر از نکات پرورشی این گیاه این است که نباید آنها را زیاد آبیاری کنید ، زیرا این گیاه را تحت تاثیر قرارداده و ممکن است باعث پوسیدگی ریشه شده و آن را به کپک حساس کند.
محلی در باغچه که آفتاب کامل دریافت می کند را انتخاب کنید و با استفاده از بهبود دهنده های خاک و کود گیاهی ناحیه کاشت را به خوبی آماده کنید.
گودالی برای کاشت بوته در خاک به اندازه دو برابرعرض بوته ایجاد کنید ، سپس بوته را از ظرف خارج نموده و ریشه‌های آن را با دست به آرامی تحریک کنید و آن را جای خود قرار دهید و دور آن را با خاک پر کنید به آرامی فشار دهید ، به طوری که خاک اطراف بوته برجسته شود.
این مسئله باعث می شود آب در جایی که لازم است حفظ شود.
پس از کاشت ، گیاه را به خوبی آبیاری کنید و خاک آن را تا چند هفته مرطوب نگه دارید . برای آنکه رشد این گیاه بهتر شده و گلدهی بیشتری داشته باشد لازم است آبیاری را در فواصل زمانی منظم و هنگامی که سطح خاک رطوبت خود را از دست می دهد ، انجام دهید.
اطراف پایه گیاه را با کود گیاهی ارگانیک مانند پوست درخت کاج یا نیشکر پر کنید ، اما آن را طوری قرار دهید که از پایه گیاه دور باشد .
کودهای گیاهی به جلوگیری از رشد علف هرز در اطراف این گیاه کمک می کنند.
برای تکثیر گل مارگریت باید این کار را در فصل بهار انجام دهید . برای این کار لازم است گیاه آبیاری نشود ، سپس باید گیاه را همراه با خاک هایی که به آن چسبیده است از گلدان خارج و آن را به قسمت های کوچکتر با ریشه تقسیم کنید .
در این حالت شما دو یا سه گل کوچک تر خواهید داشت . قسمت های پوسیده ریشه ها را جدا کنید و سپس گا را درون گلدان هایی که کف آن ها یک یا دو سانتی متر سنگ ریزه ریخته اید و یک سوم گلدان را با خاکی متشکل از خاک باغچه ، خاک ماسه ای و خاک برگ پر کرده اید بگذارید . پس از قرار دادن گیاه دوباره توی گلدان خاک بریزید و در انتها خاک را آبیاری کنید.

نحوه مراقبت از گل مارگریت
نحوه مراقبت از گل مارگریت

نحوه مراقبت از گل مارگریت

مراقبت از گل مارگریت کاملاً ساده است . این گل ها معمولا آفت نمی گیرند اگرچه ممکن است گاهی اوقات شته‌ها و کنه ها به آنها حمله کنند .
در اینصورت سموم دفع آفات مانند روغن چریش می‌تواند قبل از این که این آفات به گیاه آسیب زیادی وارد کند آنها را از بین ببرد.
اگرچه این گیاه به عنوان یک گیاه چند ساله ذکر شده است ، اما ممکن است این گل در آب و هوای خاص به صورت یک ساله کاشته شده و در واقع فقط برای دو یا سه فصل رشد کند .
برای افزایش شادابی و شکوفه دادن بیشترین گیاه لازم است هرگاه یک گل یا برگ‌های خراب شده دیدید آنها را هرس کنید.
برای تکثیر این گیاه می‌توان از قلمه های ساقه در بیشتر اوقات سال به جز زمستان ها استفاده نمود مگر اینکه گرمای هوا کم باشد.
حاصلخیزی خاک یکی از امور مهم در پرورش و رشد گل مارگریت می باشد .
اما لازم است که خاک بیش از حد غنی و مرطوب نباشد ، برای آنکه یک خاک مناسب برای این گیاه ایجاد شود استفاده از خاک برگ و کود پوسیده مناسب است.
منبع : گل فروشی آنلاین فست گل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *