فست گل

تلفن : 0912000000

راهنمای خرید گل عیادت از بیمار

در صورتی که یکی از دوستان یا عزیزان شما بیمار شده و شما قصد ملاقات از او را دارید ، باید بدانید که خریدن دسته گل عیادت ، یکی از دلگرم کننده ترین و نشاط آور ترین هدایایی است که می توانید به او بدهید .
اگر تا به حال به ملاقات شخصی در بیمارستان رفته باشید ، می دانید که اتاق های بیمارستان به طور کلی بسیار خسته و کسل کننده می باشند ، بنابراین نیاز به تهیه هدایایی است که به آن محیط نشاط و سرزندگی ببخشد.
یکی از هدایایی که از دیرباز هنگام ملاقات بیماران بیمارستانی مرسوم بوده است بردن دسته گل عیادت می باشد.
گل ها اتاق را زیبا کرده و به صورت دائمی به بیمار یادآوری می کند که شما چقدر برای او اهمیت قائل هستید .
حتی برخی از مطالعات نیز نشان داده‌اند که گل ها می توانند باعث ایجاد خلق و خوی مثبت در بیماران شوند.
اگر نمی توانید به صورت حضوری به عیادت بیمار بروید ، می توانید دسته گل را سفارش داده و به بیمارستان یا منزل فرد ارسال نمایید و موجب نشاط و شادی بیمار شوید.
هنگام انتخاب ، خرید یا ارسال گل برای عزیزانتان در بیمارستان لازم است یک سری نکات را در نظر بگیرید که در این مقاله به آنها پرداخته شده است.

 

راهنمای خرید گل عیادت از بیمار
راهنمای خرید گل عیادت از بیمار

راهنمای انتخاب ، خرید و ارسال دسته گل عیادت از بیمار

۱. انتخاب کردن گل هایی با رنگ شاد

هنگامی که فرد مورد نظر شما به دلیل یک بیماری جدی در بیمارستان تحت درمان و بستری است ، ممکن است هنگام خرید دسته گل این سوال برای شما پیش بیاید که چه نوع و رنگی از گل ها برای عیادت مناسب است.
فراموش نکنید که هر چقدر گل های دارای رنگ شاد و رنگارنگ تری انتخاب کنید ، دسته گل زیبا تری خواهید داشت.
همیشه باید قبل از انتخاب گل ترجیحات و شخصیت فرد مورد نظر خود را در نظر داشته باشید .
اگر سلیقه طرف مقابل را نمی دانید ، می توانید از گل های رز، ادریس ، داوودی و گل میخک که تنها برخی از گل های محبوب و زیبا برای قرار دادن در دسته گل های عیادت می باشند ، استفاده کنید.
این هدیه می تواند یادآوری محسوسی از اندیشیدن ، عشق و مراقبت شما از شخص بیمار ، هنگامی که در بیمارستان حضور ندارید ، باشد.

۲. در نظر گرفتن قوانین بیمارستان

بطور معول در برخی از بخش های بیمارستان آوردن هر گونه گل ممنوع می باشد .
این بخش ها شامل اورژانس ، بخش مراقبت های ویژه ، بخش نوزادان و… می باشند .
در صورتی که بیمار شما در یکی از این بخش ها بستری است باید منتظر بمانید تا از بیمارستان مرخص شده و دسته گل عیادت را به خانه ببرید.
بنابراین لازم است قبل از خرید و انتخاب دسته گل عیادت با گل فروش مشورت کنید . معمولاً گل فروشی های نزدیک بیمارستان قوانین بیمارستان را در خصوص بردن گل دانسته و می توانند موارد خاصی را به شما توصیه کنند.
به عنوان مثال می توانند به شما گل هایی که دارای عطر و بوی کمتری بوده و گرده آنها پخش نمی شود را به شما معرفی کنند تا بتوانید با خیال راحت از آنها در محیط بیمارستان استفاده کنید.

۳. انتخاب گل های دارای رنگ روشن

هنگام انتخاب و خرید دسته گل عیادت برای شخصی که در دوره نقاهت بعد از جراحی قرار دارد هرچه رنگ گل ها روشن تر باشد ، نشاط آور تر بوده و یادآور اهمیت دادن شما به او خواهد بود.
یک دسته گل زیبا و زرق و برق دار مطمئناً روحیه بیمار را بالا برده و توجه او را جلب می ‌کند. گل های رز نارنجی یک انتخاب عالی بوده و ژربرا های صورتی باعث به هیجان آمدن فرد بیمار می‌شوند.

۴. انتخاب گل های متناسب

هنگام عیادت از بیمار در بیمارستان باید در انتخاب گل بسیار دقت کنید ، زیرا بسیاری از افراد به گل ها آلرژی و حساسیت دارند .
ممکن است که بیمار شما هیچ گونه حساسیتی به آن گرده‌های نداشته باشد ، اما سایر بیماران ، پرستاران یا پزشکان به آنها آلرژی داشته باشند. بنابراین باید گل‌هایی که معطر نبوده و گرده های آن ها پخش نمی شوند را انتخاب کنید.
گل رز ، گل میخک و گل داوودی انتخاب‌های ایمنی می باشند ، زیرا گرده آنها در اعماق گل قرار گرفته و مانند گل های دیگر مانند گل نیلوفر گرده های آنها پخش نمی شود.

۵. دسته گل های بزرگی انتخاب نکنید.

اگرچه ممکن است خرید بزرگ ‌ترین دسته گلی که توانایی خرید آن را دارید وسوسه انگیز به نظر برسد ، اما بهترین دسته گل عیادت از بیمار آنهایی هستند که دارای سایز کوچک تا متوسط می باشند.
فراموش نکنید که اتاق های بیمارستان معمولاً خالی از وسایل غیر ضروری هستند تا پزشکان و پرستاران توانند وظایف خود را به راحتی انجام دهند .
در صورتی که دسته گل های بزرگ درون اتاق قرار داده شود ممکن است در کار پزشکان و پرستاران تداخل ایجاد نموده که این مسئله مغایر با قوانین بیمارستان می باشد . بنابراین استفاده از دسته گل هایی که دارای سایز کوچک تا متوسط هستند ، مناسب است.

۶. تهیه گلدان یا استفاده از تزیین گل در باکس

با توجه به اینکه در بیمارستان ها ممکن است گلدانی برای قرار دادن گل ها درون آن وجود نداشته باشد ، برای افزایش عمر گل ها در بیمارستان توصیه می شود از گل هایی که درون باکس قرار گرفته استفاده نموده و یا گل ها را به همراه گلدان برای عیادت از بیمار هدیه ببرید.

نتیجه گیری

گل ها یکی از بهترین هدایا برای عیادت از بیماران می باشند.
دسته گل عیادت باعث روحیه بخشیدن به بیماران شده و همچنین موجب نشاط و سرزندگی محیط می ‌شود. اما لازم است قبل از خرید گل برای عیادت از بیمار برخی نکات مانند سلیقه و ترجیحات شخصی بیمار ، نوع متناسب گل و… در نظر گرفته شوند .
با توجه به اینکه برخی بیمارستان ها قوانین سرسختی داشته و از ورود گل به بخش ها جلوگیری می کنند ، بهتر است دسته گل را به منزل او پس از ترخیص از بیمارستان ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *